Jak se k nám dostanete příletové informace web kamera info pro členy


<1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8>

A K T U A L I T Y - H I S T O R I E

"NOČNÍ" PROVOZ V ROCE 2013
16.12.2013
Letošní provoz "nočních" výcviků byl úspěšně ukončen. Díky manažerskému a flexibilnímu vedení aeroklubu Kladno, instruktorům a třem plachtařům,
se celá akce více než zdařila. Deset pilotů získalo kýženou kvalifikaci VFR NIGHT, nezbytnou pro jejich další profesní vývoj. Díky velkému zájmu, ze strany letců i letecké veřejnosti rádi tuto akci v příštím roce zopakujeme.
Děkujeme touto cestou obyvatelům přilehlých obcí za jejich shovívavost a pochopení.
FOTO


LÉTÁNÍ NA ŽELEZNÝCH HORÁCH
08.11.2013
Skupina sportovních plachtařů, nových pilotů a žáků využila podzimního větrného počasí, příznivého pro svahové létání. Na letišti Podhořany, na svahu Železných hor, měli naši sportovní letci k dispozici aeroklubové ASW20 a VSO10. Pro nové piloty a žáky byla připravena aeroklubová dvousedadlovka L13A i s instruktorem. Počasí se vydařilo, a tak si naši piloti užili pěkného podzimního plachtění.
Děkujeme touto cestou Východočeskému aeroklubu Pardubice za umožnění tohoto pro nás nevšedního zážitku.

BYL ZAHÁJEN KURZ ZÁKLADNÍ LETECKÉ TEORIE
07.11.2013
Kurz základní letecké teorie byl zahájen. Do kurzu je možné přihlástit se i v jeho průběhu. Pokud máte o tento kurz zájem kontaktujte nás a my Vás do kurzu zařadíme. Po ukončení základní letecké teorie bude zahájen letecký výcvik na kluzácích (GLD). Ostatní letecké výcviky (PPL a TMG) mohou začít již v průběhu kurzu základní letecké teorie.
Limit počtu žáků do leteckého výcviku na kluzácích nemáme.


SVĚTELNÉ ZNAČENÍ VZLETOVÉ A PŘISTÁVACÍ DRÁHY V PROVOZU
26.10.2013
V podzimních měsících jsme zprovoznili osvětlení VPD. Světelné vyznačení dráhy bude sloužit v těchto měsících, kdy jsou brzké západy slunce, pro výcvik držitelů licence PPL za účelem získání doložky NIGHT. Tyto provozy jsou z hlediska "malého" létání velmi atraktivní, nejen pro samotné letce, ale i pro širokou leteckou veřejnost. Zveme tak všechny zájemce o letectví, na zajímavou podívanou.
Předem děkujeme obyvatelům domů v okolí letiště za jejich trpělivost a pochopení.
"Noční" letový provoz nebude nijak silný a bude končit vždy nejpozději ve 22:00 hod.


<1> <2> <3> <4> <5> <6> <7> <8>Aeroklub Kladno©